Jakie płytki wybrać na taras i balkon?

Któż nie lubi spędzać czasu na świeżym powietrzu? Leniwe popołudnie na balkonie lub tarasie to prosty sposób na odpoczynek po ciężkim dniu. Zanim jednak zasiądziesz w swoim zaciszu z kubkiem kawy, książką czy przekąskami, będziesz musiał zadbać o wykończenie tej przestrzeni. Pierwszym krokiem okaże się wybór odpowiednich płytek.

Najlepsze płytki zewnętrzne, czyli jakie?

Wybierając płytki na taras lub balkon, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ich parametry. Zważywszy na klimat panujący w Polsce, należy sięgać jedynie po materiały o właściwościach mrozoodpornych. W przeciwnym razie można spodziewać się, że płytki ulegną zniszczeniu już po pierwszej zimie.

Trzeba pamiętać, że takie płytki to materiał zewnętrzny, a więc wystawiany na rozmaite czynniki pogodowe, w tym opady deszczu lub śniegu. Oznacza to, że muszą być one antypoślizgowe, a jednocześnie wyróżniać się niską nasiąkliwością. Zajmując się m.in. sprzedażą materiałów do podłóg w Nasielsku, zawsze doradzamy naszym klientom, aby na tarasy i balkony wybierać jedynie przeznaczone do tego płytki.

Czym kierować się w wyborze płytek na balkon lub taras?

Powyższe parametry to zupełna podstawa udanej inwestycji. Warto jednak wziąć pod uwagę także kilka innych czynników. Pamiętaj, aby płytki były dopasowane do stylu nieruchomości. Nawet najpiękniejsze wzory i odcienie będą prezentować się niekorzystnie, jeżeli okażą się niespójne z wyglądem budynku. W każdym razie zdecydowanie warto postawić na produkt wysokiej jakości.

Niemałe znaczenie ma także materiał płytek. Co do zasady, najczęściej zalecamy wybór gładkich powierzchni. Są one bowiem znacznie łatwiejsze w czyszczeniu. W chropowatych płytkach często gromadzą się rozmaite zanieczyszczenia, które z czasem bardzo ciężko usunąć.