Jakie rozwiązania hydroizolacyjne polecane są dla tarasów i balkonów?

Któż z nas nie lubi spędzać czasu na balkonie lub tarasie w ciepłe dni? To miejsca, w których można wypocząć po ciężkim dniu, korzystając ze świeżego powietrza we własnym zaciszu. Aby jednak użytkowanie tych przestrzeni było możliwe, należy zadbać o ich poprawne wykonanie. Mowa tu m.in. o hydroizolacji, która jest zupełnie niezbędna.

Jak wykonać hydroizolację balkonu lub tarasu?

Aby zabezpieczyć taras lub balkon przed wilgocią, trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się w niezbędne materiały. Na rynku można znaleźć co najmniej kilka produktów, które sprawdzą się do wykonania hydroizolacji. Dużą popularnością cieszy się tzw. szlam mineralny. Będzie odpowiedni zarówno do posadzek, jak i płytek. Wyróżnia go fakt, że bardzo łatwo go zaaplikować, a więc poradzi sobie z tym niemal każdy.

Jeżeli szukasz materiałów do hydroizolacji w Nasielsku, znajdziesz je w sklepie PSB Mrówka. Oprócz wspomnianego wyżej szlamu możesz wybrać maty kompensująco-uszczelniające. Są one jeszcze łatwiejsze w montażu, a ponadto nie trzeba czekać na wyschnięcie powierzchni, aby podjąć kolejne prace.

Konkurencyjną  wytrzymałością cieszy się hydroizolacja z żywicy. Co więcej, ze względu na dostępność wielu kolorów tego materiału, może stanowić ona jednocześnie element wykończenia powierzchni.

Dlaczego zabezpieczenie tarasu i balkonu przed wilgocią jest ważne?

Zarówno balkon, jak i taras, wychodzą poza linię nieruchomości. Z tego względu są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych, w tym oczywiście niekorzystnych warunków atmosferycznych. Gdyby zrezygnować z hydroizolacji, wilgoć wnikałaby w powierzchnię. Konsekwencją może być pękanie nie tylko zewnętrznych płytek, ale i betonu. To z kolei zagraża stabilności tarasu lub balkonu, które są wówczas narażone na zawalenie.