Jakie rolety wybrać do mieszkania?

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie bez odpowiednich osłon okiennych. Zapewniają nie tylko prywatność, ale i ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Aby były w pełni funkcjonalne, muszą zostać dobrze dopasowane do pomieszczenia. Poniżej dowiesz się, jakimi kryteriami warto kierować się przy ich wyborze.

Rodzaj rolety a pomieszczenie w mieszkaniu

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się modele typu dzień-noc. Są na tyle uniwersalne, że mogą zostać zamontowane w każdym pomieszczeniu. Na szczególną uwagę zasługuje jednak ich wysoka funkcjonalność. Rolety dzień-noc składają się z dwóch naprzemiennie ułożonych materiałów – zaciemniającego i przepuszczającego światło. Dzięki temu można osłonić okno w całości, połowicznie lub tylko w wybranym miejscu.

Zajmując się sprzedażą rolet w Nasielsku, zauważamy, że równie chętnie wybierane są osłony rzymskie. Wyróżniają się wyjątkowym designem, który zdecydowanie przyciąga wzrok. Polecane są przede wszystkim do sypialni i salonu. Mogą nie sprawdzić się w kuchni oraz łazience, ponieważ materiał będzie wchłaniał zapachy i wilgoć.

W sypialniach dobrze sprawdzą się rolety zaciemniające, które skutecznie odbijają światło. Nie od dziś wiadomo, że w ciemnym pomieszczeniu znacznie łatwiej zasnąć. Co więcej, materiał takich osłon zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza. Niższa temperatura, w szczególności podczas letnich upałów, również ma niemały wpływ na jakość snu.

Do mieszkań polecane są także rolety plisowane. Podobnie jak modele dzień-noc, sprawdzą się w większości pomieszczeń. Cechują się praktyczną regulacją góra-dół, co oznacza, że można je ustawić w dowolnej części okna. Dzięki temu użytkownik sam dostosowuje stopień zaciemnienia. Mogą być zamontowane w kuchni, łazience czy pokoju dziennym.