Na czym polega docieplanie domów?

W dobie rosnących kosztów ogrzewania coraz więcej osób decyduje się na inwestycję, jaką jest docieplenie domu. I bardzo dobrze! Nawet niewielkie zmiany mogą bowiem dać duże oszczędności i komfort użytkowania budynku. Na czym polega docieplanie domu? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Innowacyjne systemy ociepleniowe – co warto wiedzieć?

Głównym sposobem na zwiększenie termoizolacyjności budynku jest pokrycie ścian zewnętrznych odpowiednią warstwą materiału. Dwa najczęściej wykorzystywane produkty to styropian oraz wełna najwyższej jakości. Materiały te doskonale izolują wnętrze budynku od środowiska zewnętrznego, a jednocześnie są odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i zapobiegają powstawaniu wilgoci.

Nowoczesnym systemem ocieplania jest również wykorzystanie pianki PIR, czyli poliuretanu. Pianka ta jest wtryskiwana pod dużym ciśnieniem przy pomocy specjalnych agregatów, przez co może służyć np. do efektywnego docieplenia poddasza.

Jak zaplanować docieplanie domu?

Przed podjęciem prac dociepleniowych konieczne jest zaplanowanie poszczególnych etapów działania. 

Najważniejsze pytanie, jakie należy zadać to:

  • Jaki efekt chcemy osiągnąć?
  • Jaki jest nasz budżet?
  • Jakie materiały sprawdzą się w naszej sytuacji?
  • Jaka technika ocieplania przyniesienie najwięcej korzyści?

W przypadku nowych, tworzonych od podstaw budynków, sprawa jest stosunkowo prosta. Jednak domy wymagające remontu, budowane kilkadziesiąt lat temu, stanowią większe wyzwanie. Kluczem do sukcesu jest więc skorzystanie z pomocy fachowej ekipy, która doradzi właściwe rozwiązania na każdym etapie działania. Konieczne może okazać się także przeprowadzenie analizy cieplno-wilgotnościowej przegród wewnętrznych oraz dobranie odpowiedniej grubości termoizolacji.

Oprócz profesjonalnego wsparcia konieczne jest także wykorzystanie produktów najwyższej jakość. Jeśli więc szukasz doskonałych materiałów, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty.