Basen ogrodowy. Co wybrać?

Gdy nadchodzi lato, większość rodzin przygotowuje swoje ogrody tak, by można było w nich wygodnie spędzać czas. Właściciele domów jednorodzinnych szukają komfortowych i praktycznych kompletów mebli ogrodowych, przy których będą mogli napić się porannej kawy, a wieczorem w ciszy poczytać książkę. Dzieci nalegają, by tatusiowie wreszcie rozstawili ich kochane trampoliny i piaskownice. Jednak gdy przychodzą prawdziwe upały, główną atrakcją dla wszystkich członków rodziny staje się… basen.

Różne modele

Jeśli chodzi o baseny ogrodowe, ich wybór jest naprawdę ogromny. Rodzice maluchów zapewne zdecydują się na bardzo płytkie, kolorowe baseniki dmuchane. Szkraby są w nich bezpieczne, baseniki czasami mają „wbudowaną” dmuchaną zjeżdżalnię lub przypominają karaibską wyspę z dmuchaną palmą na środku. Dla starszych dzieci lepszym wyborem będzie większy basen rozporowy. Występuje on w różnych głębokościach i rozmiarach, w większym mogą wypoczywać komfortowo nawet osoby dorosłe. Do basenów rozporowych wysokiej jakości można dokupić różnego rodzaju filtry i podgrzewacze wody, dzięki czemu nie wymają one częstego czyszczenia. Jeszcze bardziej zaawansowane są baseny stelażowe. Jak sama nazwa wskazuje, ich podstawą jest solidny stelaż, który może mieć nawet bardzo duże rozmiary. Część osób decyduje się baseny metalowe. Są one tak wytrzymałe, że z niektórych modeli nie trzeba nawet spuszczać wody na zimę. Jeśli chcemy z naszej posesji zrobić naprawdę luksusowe miejsce, możemy zlecić budowę zwykłego basenu. Obecnie jej koszty w Polsce to równowartość ceny niedużego samochodu.

Czy warto?

Czy warto zdecydować się na basen, chociażby zwykły, rozporowy? Oczywiście, że tak! W upalne dni jest on prawdziwym zbawieniem dla ciała i ducha. Nie ma przyjemniejszego uczucia niż zanurzenie się w chłodnej wodzie w zaciszu własnego ogrodu, gdy wysokie temperatury stają się męczące. Basen zapewnia też rozrywkę dzieciom, które nawet w największe upały mają niespożytą energię. Pamiętajmy, że najmłodsi zawsze powinni korzystać z niego pod nadzorem dorosłych.