Czym są obróbki dachowe?

Dach chroni dom przed wiatrem i opadami atmosferycznymi oraz zapewnia odpowiednią temperaturę w budynku. Potrzebuje więc solidnego pokrycia, ale też obróbki blacharskiej, czyli zabezpieczeń przed nieszczelnościami ładnego wykończenia jego poszycia.

Wykonywane są płaskich i skośnych dachach. Montuje się je wzdłuż okapu, koszy dachowych, wokół kominów i okien dachowych, a także na bokach połaci. Zadaniem dachu jest ochrona budynku przed wiatrem, opadami atmosferycznymi oraz nadmiernym chłodem. Aby jednak pokrycie spełniało w najwyższym stopniu swoją rolę, konieczne jest odpowiednie wykończenie zadaszenia. Potrzebujemy materiałów, które zapewnią doskonały wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność i trwałość na wiele lat. Na rynku mamy wybór wielu przeróżnych rozwiązań jak: dachówki ceramiczne i betonowe; gonty bitumiczne, płyty bitumiczne ONDULINE, blachy płaskie, faliste, trapezowe. Firma WIN-BUD PSB Mrówka w Nasielsku doradzi nam, najlepszy produkt, czyli w dobrej cenie, od najlepszych producentów, dostosowany do naszego budynku oraz spełniający nasze oczekiwania. Bez względu na to, jakie pokrycie położymy na naszym dachu, najważniejsza jest obróbka blacharska. Wykonywana jest z blachy płaskiej zazwyczaj w takim samym kolorze, co pokrycie dachu. Prawidłowe i fachowe zamontowanie obróbek zapewni szczelność i odpowiednią estetykę pokrycia, ochroni dach przed zniszczeniami spowodowanymi działaniem czynników atmosferycznych.

Jak znaleźć fachowca do obróbki dachowej?

Obróbki dekarskie to domena dekarzy. Jednak znalezienie prawdziwego fachowca jest niekiedy bardzo trudne. Dobrze, gdy specjalista od materiałów nie tylko doradzi nam ich wybór, ale także poleci nam sprawdzonego wykonawcę, który wykona pracę sprawnie, w terminie i solidnie. To bardzo ważne, ponieważ od jakości prac zależy, trwałość dachu, odpowiednia temperatura i wytrzymałość pokrycia na silne wiatry (huragany) i opady atmosferyczne. Nie kierujmy się jedynie ceną usług, bo przecież chodzi o to, żebyśmy mieli 100% pewność, że nie będziemy musieli poprawiać po fachowcach, gdy przyjdzie okres jesienno-zimowy.