Gdzie sprawdzą się drzwi harmonijkowe?

Drzwi harmonijkowe od kilku sezonów ponownie są z nami. Nic dziwnego: w niczym nie ustępują tradycyjnym rozwiązaniom jeśli chodzi o estetykę, a także są bardzo praktyczne. Gdzie jednak sprawdzą się w szczególności oraz z czego dokładnie to wynika? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Charakterystyczne cechy drzwi harmonijkowych

Zgodnie ze swoją nazwą przypominają one harmonijkę, co wynika z tego, że ich konstrukcja jest składana. Taka budowa przekłada się przede wszystkim na to, że idealnie dopasowują się do wnęki drzwiowej, co ma znaczenie przede wszystkim wtedy, gdy jest ona niewielka. Wśród cech charakterystycznych warto wskazać także na to, że po otwarciu zajmują niewiele miejsca i jest to kolejny powód, dla którego sprawdzą się w pomieszczeniach o niewielkich wymiarach.

Zastosowanie drzwi harmonijkowych

Czas na zastosowanie takiej stolarki. Będą to przede wszystkim niewielkie pomieszczenia z niedużą wnęką drzwiową, do której trudne byłoby wstawienie tradycyjnych drzwi. Zazwyczaj ma to miejsce w przypadku spiżarni, garderoby oraz domowego schowka. Drzwi harmonijkowe to również dobre rozwiązanie w przypadku innych pomieszczeń, jeśli właścicielom nie zależy na tym, aby ich wnętrze było w perfekcyjny sposób wytłumione. Warto bowiem pamiętać, że ze względu na swoją charakterystykę, taka stolarka nie jest w stu procentach szczelna oraz nie tłumi dźwięków tak, jak zwykła.

Innym zastosowaniem drzwi harmonijkowych jest oddzielenie nimi jadalni od salonu, jeśli są to osobne pomieszczenia. Sprawdzą się one zwłaszcza w pomieszczeniach w stylu boho oraz wszędzie tam, gdzie dominują elementy wykonane z drewna. Oczywiście obecnie można spotkać też bardziej nowoczesne warianty takich drzwi, w tym także w kolorach bieli, które będą pasować do nowoczesnych wnętrz.

Jak doskonale widać, drzwi harmonijkowe to w wielu przypadkach wręcz idealne rozwiązanie. Chodzi tu zwłaszcza o wąskie otwory, do których wstawienie standardowej stolarki byłoby trudne. Wszystkie rodzaje drzwi w niskich cenach można znaleźć również w naszej ofercie.