Poznaj podstawowe rodzaje drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe to jeden z podstawowych elementów każdego budynku. Bez nich niemożliwe byłoby szczelne zamknięcie obiektu i zapewnienie mu odpowiedniego bezpieczeństwa oraz izolacji termicznej i akustycznej. Aby mogły należycie spełniać swoje zadania, muszą być wyprodukowane z materiałów najwyższej jakości, pochodzić od renomowanych producentów, a także dobrze się prezentować. Estetyka drzwi wejściowych jest niezmiernie ważna, gdyż dobrze dobrane sprawiają, że budynek wygląda ładnie i schludnie. W dzisiejszym wpisie przedstawimy podstawowe rodzaje drzwi wejściowych.

Jakie rodzaje drzwi wejściowych są najpopularniejsze?

  1. Drzwi zewnętrzne pełne
    To najczęściej wybierany rodzaj drzwi. Pasują do większości projektów architektonicznych i zapewniają maksymalną prywatność. Brak przeszkleń gwarantuje duży komfort i intymność, gdyż po zamknięciu wnętrze domu jest całkowicie osłonięte przed ciekawskimi spojrzeniami przypadkowych przechodniów czy sąsiadów.
  2. Drzwi zewnętrzne z naświetleniami
    Decydując się na zewnętrzne drzwi z naświetleniami, możesz cudownie doświetlić przedpokój naturalnym światłem słonecznym. Przeszklenia znajdujące się w skrzydle drzwi sprawiają, że cały projekt architektoniczny nabiera lekkości. Nowoczesne drzwi z naświetleniami mogą mieć przeszklenia wykonane z zapewniających intymność szyb refleksyjnych, piaskowanych albo mlecznych.
  3. Drzwi ze stali
    Drzwi wykonane ze stali ocynkowanej cieszą się niezmienną popularnością od wielu lat. Wyróżniają się trwałością, doskonałym wyglądem, wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz odporności na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Mogą być wykończone folią PVC albo okleiną z płyt HDF lub MDF. Ich wygląd często do złudzenia przypomina naturalne drewno. Wypełnienie takich drzwi może być wykonane z pianki, wełny mineralnej albo styropianu.
  4. Drzwi z drewna
    Drzwi zewnętrzne wykonane z drewna wyróżniają się doskonałą izolacyjnością akustyczną i termiczną, dlatego coraz więcej inwestorów decyduje się na ich zakup. Mogą być wykonane zarówno z drewna drzew liściastych, jak i iglastych. Wymagają wcześniejszej impregnacji oraz przeprowadzania regularnych zabiegów pielęgnacyjnych, gdyż niezabezpieczone drewno jest materiałem bardzo wrażliwym na zmienne warunki atmosferyczne. Ich wypełnienie składa się z pianki poliuretanowej, styropianu albo płyty drewnopochodnej.