Urządzamy łazienkę. Prysznic czy wanna?

Dyskusja na temat tego, czy lepszym rozwiązaniem jest prysznic, czy wanna, to temat-rzeka. Zarówno pierwsze, jak i drugie urządzenie sanitarne ma swoich fanów, a także zaciekłych przeciwników. W domach, gdzie łazienki są zazwyczaj duże, mieszkańcy mogą pozwolić sobie na instalację obu rozwiązań. Co jednak powinni wziąć pod uwagę właściciele mieszkań, którzy muszą zdecydować się na jedno z nich?

Wygodna wanna

Miłośnicy długich kąpieli nie wyobrażają sobie łazienki bez wanny. Wanna pozwala na długie wylegiwanie się w gorącej wodzie i umożliwia prawdziwy relaks. Siedząc w wannie, o wiele wygodniej jest wykonać wiele czynności pielęgnacyjnych czy zabiegów kosmetycznych. Wannę kochają również rodziny z małymi dziećmi: mamom wygodniej jest wykąpać siedzącego malucha, dzieci z kolei mają frajdę z zabawy w wodzie. To rozwiązanie ma natomiast dwie duże wady. Pierwszą z nich są wysokie rachunki za wodę, zwłaszcza jeśli wanna jest spora, a domownicy lubią napełniać ją gorącą wodą kilka razy dziennie. Drugim minusem jest rozmiar urządzenia. W małych łazienkach często jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest prysznic.

Praktyczny prysznic

Wiele osób twierdzi z kolei, że nie ma lepszego rozwiązania niż kabina prysznicowa. Twierdzą one, że szybki prysznic jest zdrowy, a także pobudza do działania. Ogromnym plusem kąpieli w kabinie są oczywiście niskie rachunki za wodę. Nowoczesne kabiny prysznicowe oferują różnego rodzaju hydromasaże czy wygodne deszczownice. Niektóre mają nawet wbudowane radio! W nowocześnie urządzanych mieszkaniach odchodzi się od tradycyjnych kabin na rzecz natrysków oddzielonych od reszty łazienki szybą. Całość wydaje się bardzo „lekka” i optycznie powiększa łazienkę, jest to więc rozwiązanie idealne do małych mieszkań. Tego typu prysznice chwalą też właściciele czworonogów, którym o wiele wygodniej wykąpać psa, którego nie muszą wsadzać do wanny. Kompromisem pomiędzy oboma urządzeniami może być wanna z opcją prysznica i szklanymi drzwiami, która zadowoli wszystkich domowników.