W jakie akcesoria rowerowe warto zainwestować?

Rower to nie wszystko. Żeby korzystać z pełni jego możliwości, należy wyposażyć się w komplet akcesoriów rowerowych zapewniających komfort i bezpieczeństwo. Jeżdżąc na rowerze, warto zawsze mieć przy sobie pompkę i zapasowe dętki, tak by nie zaskoczyła nas żadna awaria, która skończy się koniecznością prowadzenia roweru przez wiele kilometrów do domu. Do tego niezbędny będzie przybornik z podstawowymi narzędziami przykładowo w postaci kompaktowego urządzenia wielofunkcyjnego.

Ponadto nie każdy rower standardowo wyposażony jest w światła. Bezpieczeństwo na drodze to priorytet, dlatego naszym obowiązkiem jest dbanie o dobrą widoczność na drodze, tak, by sygnalizować naszą obecność z daleka nadjeżdżającym samochodom. Prawo polskie nakłada na nas obowiązek wyposażenia jednośladu w światła pozycyjne przednie oraz migające światło czerwone tylne i dzwonek. Komplet świateł rowerowych, odblaski, dzwonek, jak i pozostałe akcesoria rowerowe, o których wspominamy w artykule, znajdą państwo w sklepie Mrówka w Nasielsku.

Z racji tego, że stale doskonalimy swoje umiejętności czymś, co może się nam jeszcze przydać w codziennym podróżowaniu rowerem jest komputerek rowerowy, czyli przydatne urządzenie, które wskazuje prędkość jazdy, jej czas i ilość przejechanych kilometrów.

Rower to także środek transportu. Nie tylko służy do wycieczek poza miasto, ale też często podjeżdżamy nim do sklepu po zakupy. Przydatnym gadżetem w takich sytuacjach jest koszyk na zakupy, który można zainstalować zarówno z przodu roweru, jak i na bagażniku. Ułatwi nam on transport ciężkich przedmiotów i umożliwi łączenie rekreacji z obowiązkami.

Akcesoria rowerowe dla dzieci i rodziców

Bezsprzecznie największą radość jazda rowerem sprawia dzieciom. Warto więc urozmaicić doznania najmłodszych przyozdabiając rower w kolorowe gadżety. Mały wiatraczek instalowany na kierownicy pozwoli ze zdwojoną mocą poczuć najmłodszym pęd wiatru w trakcie zjazdu ze wzniesienia.